Španělsky

Buenos días,


U nás se neučíte nejen jazyk, ale i poznáte výjimečnou španělskou kulturu, dějiny a tradice španělsky mluvicích zemí.

Důvodů proč se námi učit ten krásný jazyk je opravdu hodně:

 

Velký rozsah španělsky mluvícího území - španělština je třetí nejrozšířenější jazyk na světě po čínštině a angličtině. Odhadem ji mluví 500 milionů lidí, přičemž pro 350 milionů z nich představuje mateřský jazyk. Oficiálně se španělský jazyk používá ve 21 zemích na 4 kontinentech, patří mezi jazyky OSN a jeho obliba stále roste. Podle výzkumu Institutu Cervantes bude během 30 let 10% světové populace hovořit španělsky.

 

Zpříjemníte si dovolenou - být v kontaktu s jazykem tak rozšířeným jako španělština, znamená možnost cestovat do mnoha zemí a domluvit se s místními obyvateli. Tím zvyšujete své šance na zábavu a velká dobrodružství. A Španělé to zrovna milují.

 

Nové studijní zkušenosti – Pokud jste student(ka) můžete vyrazit na studijní či pracovní pobyt do Španělska. Existuje jich celá řada a vybere si každý. A dovedete si představit něco lepšího, než si po přednášce nebo po práci zaskočit s partou kamarádů na sluncem zalitou španělskou pláž a dát si siestu?

 

Cesta k dalším jazykům - španělština má hodně společného například s italštinou, portugalštinou ale také francouzštinou. U nás se například můžete dodatečně učit italštinu a portugalštinu.

 

Jednoduchost a krása jazyka – španělská gramatika je rozhodně jednodušší, než u jiných jazyků. Kromě toho španělština je krásná, zpěvná a dynamická řeč.

Rostoucí význam na trhu práce a nejen tam – znalost španělštiny má obrovský potenciál v rostoucím obchodním světě. Trh je každým dnem větší a se španělštinou si můžete zjednodušit podnikání.

 

Přístup ke kultuře - neodmyslitelnou součástí španělštiny je její kultura. Až se doopravdy naučíte jazyk, přiroste vám k srdci i kultura země, ze které pochází. Představte si, jaký by to byl pocit, přečíst si v originále knihy od Marqueze, Cervantesa, pochopit filmům v originální verzi od Almodóvara. V naší škole si můžete zapůjčit španělskou literaturu, dětské pohádky, růžné výukové materiály a filmy.

 

Fiesta celý rok – ve španělštině bylo nazpíváno plno krásných, veselých a energií nabitých písníček, které si určitě rádi poslechnete i zazpíváte. Rádi Vám zapůjčíme cédéčka se španělskou hudbou.