•   PROJEKCE FILMŮ

     Během roku promítáme ve škole filmy známých španělských, italských, řeckých, portugalských a rumunských režisérů v originálním znění, případně s českými titulky. Filmy považujeme za užitečnou a zábavnou doplňující metodu pro procvičení jazyka a poznání kultury Středomoří. Některé filmy jsou promítány pod patronátem jazykového kroužku MadSlavica a mají za účel propagace kultury slovanských států. 

     Přes rok se projekce konají v prostorech školy, většinou v pátek v 18:30 hodin a v červenci na školním dvorku (Letní kino Bel Toro) v nedělní večery, vždy u dobrého pití a občerstvení.

Vstup je zdarma pro všechny studenty a letory školy. V případě externích hostů vstupné činí 70 Kč.

Srdečně Vás zveme!

 

18.09.2020

pátek 18:30

učebna Dante

FRIDA VIVA LA VIDA (2020)

(Dokument, 91 min.)

 

 

rež. Giovanni Troilo,

italské znění,

španělské titulky

 

     Frida Kahlo dnes platí za ikonu nezávislosti a ženství. Její život ale provázela  bolest, která se promítla do jejích obrazů. "Nemaluji sny ani noční můry, maluji svou vlastní realitu," říkávala umělkyně o svém díle plném kontrastů. Stejně nahlíží na osobnost mexického umění i dokument Frida Viva La Vida. V hlasovém doprovodu italské herečky a režisérky Asie Argento zobrazuje Fridu Kahlo na jedné straně jako ženu zmítanou agónií i láskou, na druhé jako malířku osvobozenou od svých tělesných hendikepů.

VSTUPNÉ studenti a lektoří BEL TORO: ZDARMA          VSTUPNÉ hosté: ZDARMA

23.10.2020

pátek 18:30

učebna Čapek

ŽIVOT JE ZÁZRAK (Život je čudo) (2004)

(Komedie / Drama 155 min.)

rež. Emir Kusturica

české znění

     Bosna 1992. Luka, srbský inženýr z Bělehradu, se usadí ve vesnici na konci světa se svojí ženou Jadrankou,operní pěvkyní, a se synem Milosem. Luka připravuje stavbu železnice, která přemění tento zapomenutý kraj v turistický ráj. Hluboce ponořen do práce a zaslepen přirozeným optimismem, Luka jako by ani nevnímal stálé hřmění blížící se války. Když boje vypuknou, Lukův život je vzhůru nohama. Jeho žena Jadranka se mu ztratí v objetí jednoho muzikanta, zatímco jeho syn je povolán na frontu. Luka s neutuchajícím optimismem čeká na svou rodinu, aby mohli odjet, ale Jadranka se nevrací a Milos se stává zajatcem. A pak potká Sabahu Život je zázrak je oslavou radosti ze života, lásky a humanity

VSTUPNÉ studenti a lektoří BEL TORO: ZDARMA          VSTUPNÉ hosté: 70 Kč (platba ve škole před projkeci)

20.11.2020

pátek 18:30

učebna Čapek

             NÁSLEDKY LÁSKY    

         (Drama/Romantický 105 min.)

rež. Paolo Sorrentino

italské znění,

české titulky

 

     Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodným snímkem Následky lásky rafinovanou kombinaci motivů kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život a okolní svět i život už jen bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce nečinně pozoruje. Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, stávající z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a prázdných skleniček v hotelovém baru se najednou začne měnit.

VSTUPNÉ studenti a lektoří BEL TORO: ZDARMA          VSTUPNÉ hosté: 70 Kč (platba ve škole před projkeci)

22.01.2021

pátek 18:30

učebna Čapek

TADY TO MUSÍ BÝT

(Komedie / Drama 115 min.)

rež.: Paolo Sorrentino

anglické znění,

české titulky

     Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou.

VSTUPNÉ studenti a lektoří BEL TORO: ZDARMA          VSTUPNÉ hosté: 70 Kč (platba ve škole před projkeci)