Italsky

Buongiorno


 

U nás se neučíte nejen jazyk, ale i poznáte výjimečnou italskou kulturu, dějiny a tradice této země.

Důvodů proč se námi učit ten krásný jazyk je opravdu hodně:

 

Jednoduchost a krása – italština je poměrně jednoduchý jazyk, který se poměrně snadno naučíte. Prakticky vše se v ní čte tak, jak se to píše a obráceně. Slovní zásoba také není komplikovaná a ani samotná výslovnost vám jazyk nezamotá. Kromě toho je italština krásná, zpěvná a malebná řeč. Jistě jste si všimli, že se Italové nedorozumívají pouze slovem, ale také gestikulací. To z ní dělá ještě jedinečnější a zajímavější řeč.

 

Cesta k dalším jazykům - italština je dobrým startovním můstkem, pokud se chcete učit další románské jazyky: francouzsky, španělsky nebo portugalsky. U nás se například můžete dodatečně učit španělštinu a portugalštinu.

 

Uplatnění v ČŘ a zahraničí – toužíte pracovat v zahraničí? V italských firmách by se vám mohlo docela líbit. V takových firmách jako je Ferrari, Maserati, Prada či Benetton se může pracovat opravdu dobře. A pobočky nemají jenom v Evropě, ale i nás.

 

Cesta do světa kultury - z Itálie vzešlo tolik krásného: literatura, divadlo, hudba, umění všeho druhu. Řekněte, nelíbilo by se vám mluvit řečí Leonarda da Vinci a třeba si přečíst díla Umberta Eca v originále, pochopit italským písničkám nebo filmům? Rádi Vám zapůjčíme cédéčka s italskou hudbou, filmy nebo italskou literaturu.

 

Cesta do světa gastronomie - italská kuchyně je opravdu velmi pestrá. Každé jídlo je pro Italy zážitkem a požitkem a berou ho dost vážně. Rychlé stravování, zejména na jihu, příliš neuvidíte. A přestože je italská kuchyně výtečná sama o sobě, ten opravdový zážitek z ní budete mít pouze tehdy, budete-li se stravovat jako praví Italové. A k tomu vám pomohou jen dvě věci – všudypřítomnost italsky mluvícího kamaráda nebo vlastní znalost italštiny. Naučíme Vás rozlišovat těstoviny, objednat si kávu nebo výbornou italskou večeří.

 

Díra na českém pracovním trhu – turismus - ačkoli je italština opravdu krásná, v Česku se zatím přílišné oblibě netěší. Studentů, kteří ji zvolí jako svůj druhý nebo třetí cizí jazyk, je stále minimum. Její znalostí tedy můžete získat jednoznačnou konkurenční výhodu. Chcete-li dělat například průvodce, vězte, že se o vás cestovní kanceláře poperou.

 

Vstupenka do krásné Italie – Itálie je opravdu nádherný kout světa. Kdo někdy vyrazil do Itálie na dovolenou, zřejmě velmi rychle pochopil, že s angličtinou zde příliš nepochodí. Starší lidé cizí řečí většinou nemluví a mladší jí nepoužívají rádi. Zkuste na Italy promluvit italsky a zjistíte, že okamžitě změní svůj přístup k vaší osobě