PORTUGALSKY

Bom dia


 

Cesta k dalším jazykům - portugalština patří mezi románské jazyky a je tedy podobná například španělštině nebo katalánštině a je dobrým východiskem pro výuku francouzštiny a italštiny. U nás se například můžete dodatečně učit španělštinu nebo italštinu.

 

Popularita jazyka - portugalština má přibližně 185 milionů mluvčích. Je úředním jazykem v Angole, Brazílii, Mosambiku, Portugalsku a Svatém Tomáši a Princově ostrově. Úředním jazykem, ale ne jediným, je také ve Východním Timoru , Macau a Rovníkové Guiney, na Kapverdách, v Guineji-Bissau a Rovníkové Guineji. Velmi rozšířena je také ve státech jižní Ameriky, Lucembursku, Namibii a JAR.

 

Bohatství a různorodost jazyka – portugalský jazyk má díky svému velkému rozšíření několik dialektů. Trošku jiná je portugalština v Portugalsku, Brazílii i Africe.

 

Krásná dovolena – kdo jednou navštíví Portugalsko, ten se okamžitě zamiluje do portugalského jazyka, fado, pasteis de nata, kuchyně, kávy, krásných pláží a úzkých uliček Lisabonu.

 

Jednoduchost a krása jazyka – portugalština je poměrně jednoduchá a velmi krásná řeč, při které si můžete trochu zašišlat. Španělský spisovatel Miguel Cervantes říkával o portugalštině, že je “prostě roztomilá”.

 

Jedinečné Fado – „Hudba je pokrmem duše“, říká zpěvačka fado Mariza. Díky znalosti portugalštiny Vaše podzimní večery s hudbou Fado budu nezapomenutelným a krásným zážitkem, který Vám připomene atmosféru lisabonských čtvrtí.

 

Rostoucí význam na trhu práce a cestovního ruchu – znalost portugalštiny má obrovský potenciál v rostoucím obchodním světě. Trh je každým dnem větší a s portugalštinou si můžete zjednodušit podnikání.